Lini një koment

Ozil: 2010 më solli ofertën e Interit

Mesut Ozil, vlerë e shtuar në Real Madridin e Jose Mourinhos , gjatë një interviste për Bild zbulon disa detaje interesante rreth së shkuarës së tij:

“Në 2010 kam marrë oferta të panumërta nga klube të ndryshme mes të cilave edhe një nga Interi. Gjithsesi, jam shumë i lumtur për zgjedhjen time dhe që pranova atë të Realit, pasi është ekipi më i mirë në botë dhe dëshiroj shumë që ta mbyll karrierën time me këtë fanellë.

“Objektivat e këtij sezoni padyshim që janë për Kampionatin synojmë të marrim trofeun e La Ligës por njëkohësisht edhe atë të Championsit. Në aspektin personal objektivi im është Euro 2012 ku do të dëshiroja që me fanellën e Gjermanisë të shpalleshim Kampionë”.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: